Shinee Romanian Forum

SHINee World Romania

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  
Latest topics
» Haideti sa mancam 10 000 de kg de orez
Fri Oct 28, 2011 11:21 pm by Moshi

» Play ... Next
Fri Oct 28, 2011 11:20 pm by Moshi

» Ce melodie asculti?
Fri Oct 28, 2011 11:17 pm by Moshi

» Da o nota semnaturii
Sun Oct 16, 2011 4:44 am by Moshi

» Ranguri
Sun Oct 16, 2011 4:42 am by Moshi

» Conversatie din 5 cuvinte
Sun Oct 16, 2011 4:36 am by Moshi

» Blestemul - By Me ^^
Sat Oct 08, 2011 10:22 pm by Moshi

»  Hey ^.^
Sat Oct 08, 2011 9:58 pm by Moshi

» Ce faci acum ?
Fri Oct 07, 2011 8:04 pm by Moshi

free counters
Free counters

ShoutMix chat widget
Parteneri K-pop
”KPOP
SHINeeWorldRo
One Direction Romania
VIP Romania

Forever Junyoung * The 1st fanbase Romania
Children OF Empire * The 1st fanbase Romania
Image and video hosting by TinyPic
Primadonna Romania
Asian Music Romania

4minute romania

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

Free SOUTH KOREA MySpace Cursors at www.totallyfreecursors.com
Photobucket
Other Afilities

Share | 

Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
SHINee_Bunny
New Star
New Star

Data de inscriere : 2011-02-19
Varsta : 20
Localizare : My Own World

PostSubject: Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]   Sun May 08, 2011 3:33 am

B - Bunny
Y - YunHee

Capitolul 1 - part 1

Intr-o dimineatza frumoasa de vara sunt trezita de enervantul sunet creat de catre telefonul mobil... era YunHee... cea care te putea scoate din sarite la fiecare 2 cuvinte, insa nu aveai cum sa nu o iubesti. Suntem ceva mai mult decat surorile chiar daca nu stam in acelas apartament si nu avem aceiasi parinti. Ea, o fata inalta, cu parul saten deschis si ochi de un caprui superb. Aceasta este "enervanta" YunHee... cea care ma face sa ma simt mai bine chiar si atunci cand nu este cazul. Am raspuns... acea voce calda imi insenina fiecare dimineata ...

Y: Bunny! Neata! Sa vii mai tarziu pe la mine... urgent...

Am spus un "Da!" foarte convins si i-am inchis in nas... stiam ca nu se va supara... nu este stilul ei. Mereu ii fac asa, dar mereu are grija sa-mi scoata asta pe nas. In fine... m-am ridicat din pat cu o lene mai mare decat mine... si m-am indreptat catre toaleta pentru ca trebuia sa-mi fac siesta de dimineata. Dupa ce am terminat de facut dush, spalat pe dinti, pieptanat etc... m-am decis sa ma schimb si sa ma indrept catre apartamentul lui YunHee. Tot drumul am ascultat "Replay"... si m-am tot gandit la ce tampenii mai avea de gand sa-mi spuna.

In 20 de minute am ajuns la ea... m-a primit cu un "BUNNYYYYY!!!" si cu o imbratisare calduroasa. M-a poftit in living si m-am asezat pe fotoliu exact langa laptop... intre timp ma uitam ciudat la ea si ma intrebam daca si-a luat pastilele sau nu. YunHee deschide un mail si-mi spune sa-l citesc... Era sa fac infarct cand am citit... deoarece cu ceva vreme in urma am avut ideea geniala de a participa la un concurs... "A SHINee Week"... si nah... cand vreau sa fie ca mine... este ca mine...

B: Plecam in Coreea! II intalnim pe SHINee!

Am inceput sa sarim exact ca 2 copii de 5 ani, care au primit in dar cate o punga cu bomboane. Dupa cateva secunde ma opresc si o intreb...

B: Trebuie sa plecam diseara nu?
Y: Da!

I-am spus ca merg sa-mi fac bagajele si am iesit pe usa apartamentului... fara sa-mi dau seama, o lacrima a inceput sa-mi curga pe obraz... probabil din cauza emotiilor. Am ajuns din nou acasa si fara sa inchid usa de la intrare am inceput sa-mi fac bagajul. Adevarul este ca la cate haine aveam... sigur imi mai trebuia o geanta pe langa celelalte 2, dar am facut in asa fel incat sa intre toate. Grabita... era sa-mi uit ursuletul gri preferat pe care il primisem chiar de la YunHee de ziua mea. Am incuiat usa si am iesit grabita.
Cele 20 de minute de mers s-au transformat in 10... pentru ca am inceput sa alerg ca o nebuna. Va imaginati o tipa... imbracata in pantaloni 3/4 si un tricou negru cu stelute albastre carand 2 genti dupa ea... si alergand. In scurt timp am ajuns din nou la apartamentul lui YunHee. Nici nu m-am mai stresat sa bat la usa... asa ca am intrat direct. O tot priveam pe "enervanta" cum se holbeaza la mine si-mi zice pe un ton mai superior...

Y: Doar nu te muti in Coreea pentru totdeauna! [ vroia sa para interesanta... cu siguranta! ]

Am scos limba la ea... sincer vroiam sa fiu rautacioasa... si am apucat-o de mana spunandu-i ca deja am intarziat. Am coborat scarile in cea mai mare viteza si norocul nostru ca nu trebuia sa mai asteptam taxiul... acesta era deja in fata scarii. Am urcat in masina lasand-o pe YunHee sa puna bagajele in portbagaj pe motiv ca mi-am scrantit piciorul.
Finally... am ajuns la aeroport... am inceput sa alerg caci trebuia sa cumparam biletele pentru avion... am ajuns tocmai la fix... cineva tocmai vroia sa ia ultimele 2 locuri.
In avion era foarte liniste, asta pana cand au inceput sa se auda din ce in ce mai tare... vocile a 2 fete... care fredonau melodiile SHINee... eram noi... normal. Galagia nu a durat foarte mult... caci o stewardesa a venit sa ne roage sa cantam mai incet sau deloc. Intre timp mi-am pus castile si am inceput sa ascult "Romeo and Juliette"... in scurt timp am adormit... Zzz... Zzz... Zzz...
Back to top Go down
View user profile
YunHee^^최윤희
Leader No.1
Leader No.1

Data de inscriere : 2010-11-06
Varsta : 24
Localizare : Undeva pe Marte

PostSubject: Re: Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]   Wed May 11, 2011 12:04 am

siiii acum intervine, i-a ghiciti cine? ... corect, eu evil laugh

Part 2

In timpul zborului, eu si Bunny ascultam SHINee la greu, la un moment amandoua am inceput sa fredonam, la inceput mai usor, apoi ceva mai tare. Chiar venise o stewardesa, sa ne zica sa facem liniste. De atata plictiseala, Bunny adormise, iar eu priveam pe geam. Eram fascinata de privelistea superba, era pentru prima data cand mergeam cu avionul. Norii erau atat de albi si pufosi.
In sfarsit ajunsem, caram bagajele mele + geanta cea mare a lui Bunny, venise cu scuza ca isi scrantise glezna si nu putea sa faca prea mare effort … saraca. Cand am facut o mica pauza, Bunny ma intreba brusc:
B: Oare ce o sa fac cand il intalnesc pe Taemin?
Nu i-am raspuns, nici eu nu stiam cum voi reactiona cand ii voi vedea, mai ales pe lider. Dar daca ma gandeam mai bine, cel mai probabil ea ar lesina.
Am ajuns la hotelul unde eram cazate, am luat cheile de la receptive si ne-am indreptat spre apartamentul nostru. Livingul era incredibil, ramasesem uimite, bejul era absolut minunat, iar mobilierul era incredibil. Nu mai vazusem asa ceva decat in filme. Bunny s-a indreptat spre una dintre cele 3 camere.
B: Camera asta este a mea!
Nu am comentat nimic, pusesem ochii pe alta camera cu vederea catre apus. In timp ce despacheteam, am auzit soneria. Am alergat spre usa de la intrare, in graba pe care o avea Bunny, se impiedica de piciorul meu … nu m-ar fi deranjat daca o vedeam putin pe jos, as fi ras.
B: Waaa! Un cos? Cum a reusit cosul sa sune la usa? [ ironica ]
Y: Taci si tine!
B: Ce tupeu ai! Uite un bilet...
Bunny lua biletul si alerga pana in living. Am pus cosul pe jos si am incercat sa o prind.
Y: Stai locului! Vreau sa vad si eu! [m-am plans]
Saltareata Bunny desfacu biletul si incepu sa’l citeasca.
B: "Buna Seara dragi domnisoare... SHINee va invita la cina... bla bla bla... ii veti intalni la ora 8 in fata receptiei..."
Y: La cina??? [am intrebat uimita]
Bunny afirma scurt si incepu sa sara in sus de bucurie.
B: In sfarsit, o sa am parte de cina romantica cu Taemin! [zise ea visatoare]
Y: Plus inca 5 persoane alaturi de voi! [ am chicotit]
Bunny nu ma baga in seama, se indrepta spre camera ca sa se pregateasca pentru cina. La fel am facut si eu.
Trebuia sa aleg intre 2 rochii, una verde cu motiv floral si cealalta rosie, simpla cu volanase si bretele subtiri. Am ales-o pe cea rosie, era ceva mai elegant si potrivita pentru o cina.
Bunny isi facu aparitia in camera mea, ma uitam surprinsa la ea. Foarte rar o vedeam in rochite, iar alegerea pe care a facut-o era perfecta. Ii venea atat de bine rochia de un albastru coral, ii punea ochii in evidenta, iar dupa ce terminam eu cu ea, avea sa arate ca o printesa care cu siguranta avea sa-l dea pe Taemin pe spate.
Am ajutat-o sa-si aranjeze parul, i-am intins parul, apoi i-am facut cateva bucle subtiri si i-am imprumutat coronita mea cu pietricele stralucitoare ca de diamante,care se potrivea perfect la cum era ea imbracata. Apoi, dupa ce mi-am facut si eu parul - l-am facut cu placa si l-am lasat sa cada liber peste umeri, nu vroiam sa ma complic - a venit randul lui Bunny sa ma ajute cu machiajul. Am rugat-o sa fie cat mai simplu si narutal si ca intotdeauna, ma facuse exact cum imi imaginam. Dupa ce se machia si ea, amandoua ne-am postat in fata oglinzii uriase din baie.
Y: Aratam bine?
Bunny zambi.
Y: Aratam bine!
B: Ai emotii?
Y: Eu?... Emotii? … Naaahhh! … Tu?
Isi intinse o mana in fata, ii tremura ca o gelatina.
Y: Bine si eu! [am recunoscut]
B: Sa mergem! Doar nu vrei sa intarziem la cea mai importanta cina din viata noastra, nu?
Y: SHINee, pazea ca venim!
Ne-am luat gentutele si am iesit din baie. Ajunsem in fata receptiei exact la timp, tocmai atunci isi facuse aparitia un majordom, care veni spre noi afisand un zambet politicos.
M: Domnisoarele Bunny si YunHee?
Y: In persoana!
M: Pe aici, va rog! Domnii va asteapta!
Am urmat majordomul pana la restaurantul hotelului. Eu si Bunny inghetasem in pragul usii de la restaurant, era gigantic. Pur si simplu stateam si priveam cu gurile cascate.
M: Masa de langa orchestra! [indica majordomul locul unde sa ne ducem] Va voi insoti pana acolo!
Ne-am uitat in capatul celalalt al restaurantului unde era asezata orchestra, iar langa, am vazut o masa de 7 persoane, 5 din acele locuri fiind deja ocupate. M-am uitat la Bunny emotionata si ea, mai mult ca sigur simtea ceea ce simteam si eu, incantare, frica, fericire. M-a prinse usor de mana si l-am urmat pe majordom pana la masa. Simteam cum cu fiecare pas pe care il faceam, cu cat eram mai aproape, picioarele imi tremurau mai tare.
Cand am ajuns langa ei, majordomul ne anunta prezenta, cu totii si-au intors privirile spre noi si s-au ridicat politicos de la masa, afisand acele zambete angelice de care eram indragostite...

________SHINee Romania_________
~ Onew 온유 ♥️♥️ SHINee 샤이니 ~

~ 1 Year of SHINee World XD happy anniversary XD ~ cute
Back to top Go down
View user profile http://shineeworldromania.forumz.ro
bb05
Flaming Charisma
Flaming Charisma

Data de inscriere : 2011-05-09
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti

PostSubject: Re: Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]   Wed Aug 10, 2011 7:17 am

scriiee cute
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]   

Back to top Go down

Living in the SHINee World [ Bunny, YunHee si Reila ]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1